Trójmiasto jest dość dobrze skomunikowane z innymi częściami Polski. Do Gdańska szybko i komfortowo można się dostać pociągiem, jednak niektórzy zdecydowanie wolą niezależność podróży. Jeśli należysz do tego grona i planujesz przyjazd własnym autem, rozważ zostawienie go na czas wyjazdu na strzeżonym parkingu.

Trójmiasto a strefa parkowania – o tym musisz wiedzieć!

Na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu funkcjonuje łącznie 11 stref w którym musisz uiścić opłatę za postój samochodu. Wyróżnione zostały kolorami, które wskazują na stawki i czas obowiązywania opłat. Jak ten podział się kształtuje?

  • Kolor czerwony to pobór opłat odbywa się codziennie (w tym we wszystkie dni świąteczne) w godz. 9:00-20:00.
  • Kolor niebieski to pobór opłat od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt) w godz. 9:00 – 17:00.
  • Kolor zielony oznacza sektory Strefy Płatnego Parkowania, w których opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt) w godz. 9:00–15:00.

Co zrobić, jeśli nie chcesz martwić się strefą?

Jeśli wiesz, że spędzisz w Trójmieście więcej czasu lub obawiasz się mandatu za przekroczony czas postoju, zdecyduj się lepiej na strzeżony parking płatny. Gdańsk to miasto, w którym działa kilka takich obiektów, a jeden z nich znajduje się tuż przy dworcu kolejowym, czyli w pobliżu starówki. Czy to nie idealny punkt startowy do zwiedzania?

Oferta parkingowa Gdańska

Strzeżony parking to jednocześnie liczne udogodnienia, dzięki którym zyskasz gwarancję bezpieczeństwa pojazdu, spokojną głowę, a przy tym formalności sprowadzone do niezbędnego minimum.

Jednym z gdańskich operatorów parkingów jest grupa Interparking. Udostępnia swoje obiekty przez całą dobę i pozwala na szybkie płatności w nowoczesnych kasach automatycznych. Co istotne, zwłaszcza dla okolicy dworca, zadaszony parking jest zintegrowany z przystankami autobusowymi czy tramwajowymi wokół PKP. Miejsce możesz zarezerwować z wyprzedzeniem na stronie internetowej lub wykupić bilet bezpośrednio po przyjeździe.

 https://centrum.parkujesz.pl/