Puck jest uroczym miastem powiatowym położonym w województwie pomorskim, w bliskim sąsiedztwie Trójmiasta nad Morzem Bałtyckim. W sezonie miejscowość tętni życiem, aby zapewnić wesołym plażowiczom jak największą porcję czystej rozrywki! Nad brzegiem morza odbywają się rozmaite wydarzenia plenerowe czy też festiwale muzyczne. W Pucku znajduje się wiele rozmaitych atrakcji dla osób o różnych zainteresowań. Oto kilka z nich.

Port – serce rybackiego miasta


Puck, jak przystało na bałtyckie miasteczko, ma własny, malowniczy port, przy którym zacumowane są dziesiątki łodzi. Niektórzy właściciele oferują nawet rejsy po Zatoce Gdańskiej, które szczególnie w dobrą pogodę mogą być nie lada atrakcją. W pobliżu portu znajduje się puckie molo, które jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców miasta, a także odwiedzających go turystów. Okolica sprzyja do uprawiania rozmaitych sportów wodnych: dzięki temu, że zazwyczaj w Zatoce Gdańskiej mocno wieje jest ona wykorzystana m.in. przez żeglarzy czy kitesurferów.

Muzeum – świadectwo bogatej kultury


W Pucku funkcjonuje Muzeum Ziemi Puckiej, które relacjonuje historię miasta oraz utrzymujące się w nim tradycję, związane głównie z wpływami kaszubskimi. Siedziba muzeum znajduje się w reprezentatywnej kamienicy na Rynku wykonanej w charakterystycznym, regionalnym stylu. Zgromadzone tam zbiory dokumentują historię Pucka począwszy od okresu średniowiecza. Szczególnie ciekawe są natomiast eksponaty związane z ludową kulturą Kaszubów np. kolorowe hafty, gliniane naczynia czy też drewniane, tradycyjne narzędzia. Zainteresowani medycyną z pewnością zatrzymają się natomiast przy wystawie dotyczącej ludowych technik leczenia, które powszechne były na dawnym Pomorzu.

Gotycki kościół śś. Piotra i Pawła


Nad Puckiem góruje gotycki kościół śś. Piotra i Pawła, którego najstarsze zachowane fragmenty pochodzą jeszcze z XIV wieku. Wewnątrz zachowały się charakterystyczne dla epoki, monumentalne sklepienia gwiaździste. Na szczególną uwagę zasługuje również ołtarz główny, który zadziwia bogatymi zdobieniami i misternymi detalami. Pasjonatów malarstwa zainteresuje natomiast obraz gdańskiego XVI-wiecznego mistrza, Hermana Hana, który został umieszczony w jednego z kaplic bocznych – w kaplicy Ernesta Wejhera. Ciekawostką jest fakt, że 29 czerwca każdego roku do puckiej katedry pielgrzymują kaszubscy rybacy – z całym asortymentem oraz przyodziani w stroje ludowe.